ZDR INVESTMENTS: INVESTICE 600 MILIONŮ KORUN DO RETAIL PARKŮ VE SLOVINSKU

Mapa nemovitostí v majetku fondů ZDR Investments se v roce 2024 rozšířila o novou zemi. Jedná se o cca. dvoumilionové Slovinsko, kde skupina ZDR investovala do tří retail parků ve městech Prevalje, Ravne a Slovenj Gradec.

Slovinsko beze zbytku naplňuje definici politicky a ekonomicky stabilní země, na které ZDR zaměřuje své investice. Slovinsko je členem NATO a EU již od roku 2004 a od roku 2007 je součástí schengenského prostoru a eurozóny. Profil Slovinska coby zajímavé investiční příležitosti dotváří také skvělá dopravní infrastruktura, důraz na udržitelnost a vysoká životní úroveň. Z hlediska HDP na obyvatele v jednotkách parity kupní síly se země drží v první polovině v rámci EU a v regionu střední a východní Evropy má dokonce HDP na obyvatele nejvyšší.

Tři retail parky, které posílily portfolio  fondu kvalifikovaných investorů se nacházejí na severu země v oblasti slovinských Korutan nedaleko od hranic s Rakouskem. Nejnovější retail parkem v rámci akvizice je Slovenj Gradec, který byl otevřen letos. Zákazníky obchodního centra jsou nejen obyvatelé více než sedmitisícového města, ale také lidé z jeho okolí. Retail park je totiž situován vedle významné silnice protínající sever země. Na ploše téměř 4 928 m² se rozkládají potraviny SPAR, drogerie Müller, sportovní potřeby Hervis a slovinský prodejce elektroniky Big Bang.

Největší retail park se nachází ve městě Prevalje, kde žije přes 7 tisíc obyvatel. Plochu 7  474 m² si pronajímají potraviny SPAR, diskontní řetězce kik, TEDi a další obchody se zaměřením na zboží denní potřeby a diskont. Více najdete zde

 

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2025 FondyKvalifikovaně.cz