Aktuality

Svět FKI je dynamickou oblastí a my ji sledujeme za Vás – buďte s námi vždy v obraze.

Rozhovory Články Videa

Soutěže o vstupenky: FINFEST v Praze a Colors of Finance v Ostravě

23.9.2022

Webový portál Fondykvalifikovane.cz je již pomalu tradičně mediálním partnerem finančních konferencí v Praze a Ostravě v říjnu 2022. Opět se tak můžete těšit na spoustu zajímavých hostů viz FINFEST. Těch se týkají i soutěžní otázky o volné vstupenky.
Celý článekFINfest a REALITYfest opět v Praze! Odborníci budou řešit témata, která hýbou světem financí a realit (PR zpráva)

9.9.2022 | Články

PRAHA – 3. října 2022 se ponoříme do témat, která budou utvářet vývoj odvětví financí a realit. FINfest a REALITYfest přináší šanci dozvědět se o tom, co bude dál v oblasti financí a realit. Můžete se propojit s vedoucími pracovníky na nejvyšší úrovni, kteří vedou své organizace tímto rychle se měnícím prostředím, a zároveň se dozvědět více o tématech, jako jsou investování, financování bydlení, světové trendy, investice do zahraničních nemovitostí a další.
Celý článekDEVÁTÝ KLADNÝ KVARTÁL V ŘADĚ PRO AMADEA

25.8.2022 | Články

A máme tady čerstvé výsledky AMADEA za druhý letošní kvartál. I v něm panovala na finančních trzích výrazně negativní nálada, navzdory které podfond AMADEUS I. zaznamenal kladnou výkonnost +0,91 % (třída A) resp. +0,82 % (třída B). Počet ziskových čtvrtletí v řadě se tímto protáhl již na devět a za celou, více než 3letou historii, zaznamenal fond pouze 1 čtvrtletí s minimální ztrátou (cca -0,5 %). Zhodnocení za posledních 12 měsíců činí 6,20 % (třída A) resp. 5,82 % (třída B).
Celý článekTZ: Colors Of Finance v Ostravě. Největší networkingová událost pro finanční profesionály

30.9.2022 | Články

OSTRAVA – Ve středu 12. října proběhne v inspirativních prostorech multifunkční auly Gong v Ostravě-Vítkovicích již 5. ročník konference Colors Of Finace. Workshopy, přednášky a panelové diskuze s předními českými odborníky budou zaměřeny na oblast financí, investic a osobního rozvoje. Pro finanční profesionály je tato událost jedinečnou příležitostí seznámit se s aktuálními trendy v oblasti poradenského trhu, propojit se s kolegy i vedoucími pracovníky na nejvyšší úrovni.
Celý článekREALIA FUND SICAV – akvizice balíčku čtyř budov do fondu

7.9.2022 | Články

Portfolio fondu se rozrostlo o čtyři budovy, akvizici tohoto balíčku provedl fond v průběhu letních měsíců. Fond REALIA FUND SICAV, a.s. tak posílil retail park ve Valašském Meziříčí, umístěný hned vedle prodejny LIDL. Dalším přírůstkem jsou tři prodejny PENNY v lokalitách Ostrava Radvanice, Vratimov a Uherské Hradiště. Všechny budovy jsou v dobře zavedených lokalitách, které mají své zákazníky.
Celý článekSIRIUS INVESTMENTS – VIDEOKOMENTÁŘ K VÝSLEDKŮM FONDŮ ZA Q2 2022

19.8.2022 | Videa

Martin Burda komentuje výsledky fondů spravovaných Sirius investiční společností.
Celý článekFOND ČESKÉHO BYDLENÍ LONI DOSÁHL NEJLEPŠÍCH HOSPODÁŘSKÝCH VÝSLEDKŮ VE SVÉ HISTORII

6.8.2022 | Články

Dopady pandemie, rostoucí inflace a uprchlické krize významně zvyšují zájem o nájemní bydlení. Fond loni zhodnotil finanční prostředky investorů o 7,72 % tím, že se o toto procento zvýšila hodnota růstové investiční akcie. Fond také významně zvýšil svůj čistý obchodní majetek.
Celý článekPŘICHÁZÍ DOBA, KDY BUDOU SOLÁRNÍ ELEKTRÁRNY PROVOZOVÁNY NA ČISTĚ TRŽNÍCH PRINCIPECH

3.8.2022 | Rozhovory

„Státní provozní podpora fotovoltaických projektů je pomalu u konce. Začíná nová etapa, kdy budou solární elektrárny provozovány na čistě tržních principech, tedy např. formou PPA kontraktů,“ říká fondový manažer Martin Dratva z investiční společnosti REDSIDE, jenž prostřednictvím svého fondu NOVA Green Energy nedávno úspěšně dokončila výstavbu své největší solární elektrárny v maďarském Csabrendeku s instalovaným výkonem 28,5 MWp.
Celý článekVÝVOJ FONDU VAULT ZA 4Q 2021

27.7.2022 | Články

Hodnota podílového listu fondu VAULT ve druhém čtvrtletí roku 2022 poklesla o 16,38 %. Akciový index MSCI World poklesl za stejné období o 14,33 %.
Celý článekPORÁŽÍ INFLACI A UMOŽŇUJE LIDEM INVESTOVAT S J&T A ČESKO-SLOVENSKÝMI BYZNYSMENY. FOND J&T ARCH INVESTMENTS OSLAVIL NAROZENINY

21.7.2022 | Články

Kdybych to měl říct v jedné větě, tak Arch Investments je pozvánka pro všechny investovat spolu s J&T. Tak zahájil oslavu prvního výročí obchodování na pražské burze jeden z jeho duchovních otců a investiční ředitel J&T Adam Tomis. „Myšlenka tohoto fondu je jednoduchá. Chceme jím otevřít svět J&T všem investorům, a právě jeho prostřednictvím plánujeme do budoucna činit všechny velké investice skupiny,“ dodal Tomis. Arch Investments se tak postupně stává hlavní investiční platformou skupiny a také klíčovým produktem pro správu dlouhodobého investičního majetku klientů J&T. Nutno podotknout, že na takový produkt investoři slyší.
Celý článek


Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2022 FondyKvalifikovaně.cz