Aktuality

Svět FKI je dynamickou oblastí a my ji sledujeme za Vás – buďte s námi vždy v obraze.

Rozhovory Články Videa

Fond AMADEUS I. drží svoji výkonnost i v tomto čtvrtletí – a tedy dosáhl již desátého kvartálu v řadě po sobě plusových čísel

30.11.2022 | Články

Třetí čtvrtletí fondu AMADEUS I. v roce 2022 výkonnostně téměř odpovídá předcházejícímu období, konkrétně AMADEUS I. v třídě B připsal +0,83 % a v třídě A dokonce +0,92 %. Tohoto kladného výnosu bylo dosaženo ve stále přetrvávajícím prostředí klesajících akciových i dluhopisových trhů a stálé nervozitě na globálních trzích a s celkovou letošní výkonností od začátku roku 3,65 % v třídě B a 4,26 % v třídě A AMADEUS ochránil klientům svěřené prostředky před ztrátou.
Celý článekMOŽNOST VSTOUPIT DO PODFONDU CONSEQ VENTURE DEBT

25.10.2022 | Články

Podfond Conseq Venture Debt se nadále těší zájmu investorů a nasbíral od svého vzniku v roce 2019 vlastní kapitál v hodnotě více než půl miliardy Kč, a to i přes počáteční zbrzdění sběru kapitálu způsobeného pandemií COVID-19. Tím však ambice fondu rozhodně nebyly naplněny a tuto v Česku unikátní investiční příležitost chceme nabídnout i dalším investorům.
Celý článekFOND ACCOLADE V POLSKU ÚSPĚŠNĚ REFINANCOVAL SVÉ PORTFOLIO PRŮMYSLOVÝCH NEMOVITOSTÍ ZA VÍCE NEŽ 129 MILIONŮ EUR

11.1.2023 | Články

Accolade Industrial Fund získal od banky Helaba úvěr ve výši 129 milionů EUR (přibližně 3,1 miliardy CZK) na refinancování 5 prémiových průmyslových parků v Polsku. Fond tímto krokem zvýší ziskovost a profitabilitu. Refinancování se bude týkat parků Gorzów Wielkopolski, Szczecin West, Szczecin Kniewska, Częstochowa a Kielce.
Celý článekJ&T ARCH INVESTMENTS VSTUPUJE DO ZEMĚDĚLSKÉHO SEKTORU PROSTŘEDNICTVÍM FINANCOVÁNÍ JEDNÉ Z NEJVĚTŠÍCH AKVIZIC POSLEDNÍ DOBY

10.1.2023 | Články

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, poskytl mezaninové financování skupině JTZE (J&T Zemědělství a Ekologie) na nákup 10 zemědělských společností v České a Slovenské republice. Ta se tak stává dvojkou na českém zemědělském trhu z pohledu velikosti obhospodařované půdy.
Celý článekDALŠÍ TŘI PRODEJNY POTRAVIN ZA MILIARDU KORUN V MAJETKU FONDU

15.12.2022 | Články

ZDR Investments pokračuje v akvizicích naplánovaných do konce roku 2022 a do fondu pro kvalifikované investory přikupuje další tři nemovitosti v úhrnné hodnotě 945 mil. Kč. Jedná se o prodejny potravin s navazujícími retail parky v Teplicích, Ostravě Porubě a Mostě s pronajímatelnou plochou přesahující 28 tis. m².
Celý článekJEDNA SKVĚLÁ A VELKÁ NOVINKA PRO KOŠICKÝ PARK!

13.12.2022 | Články

Accolade má velkou radost, že Vám může oznámit nového nájemce průmyslového areálu na východním Slovensku, jehož činnost je nadmíru zajímavá. Svou výrobu inovativních medicínských zařízení jako jsou například moderní ultrazvukové přístroje z Asie přesouvá společnost @Siemens Healthineers. Moderní prostory parku Accolade a @Panattoni navíc budou německé firmě sloužit i pro účely výzkumu a vývoje.
Celý článekZDR INVESTMENTS: INVESTOVALI JSME PŘES PŮL MILIARDY KORUN V HRADCI KRÁLOVÉ

2.12.2022 | Články

Od sesterské developerské skupiny Traxial jsme zakoupili kompletně zrevitalizovaný areál obchodního centra Kukleny v Hradci Králové. Na pronajímatelné ploše přesahující 13 tis. m² se nachází prodejny více než 20 nájemců. Mezi ty největší patří hypermarket Albert o velikosti 5.100 m². Potravinářský řetězec zde v rámci rekonstrukce implementoval svůj nový koncept tržnice včetně moderního chladícího vybavení a elektronických cenovek. Díky všem inovacím a novému vybavení ušetří obchod více než třetinu energií.
Celý článekCODYA INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, A.S. PŘINÁŠÍ DRUHÉ VYDÁNÍ CODYA COLLECTION

29.11.2022 | Články

CODYA investiční společnost se rychle rozrůstá a spolu s ní i nabídka spravovaných fondů. V CODYA aktuálně spravují 19 investičních fondů s majetkem přesahující 11 mld. Kč. Pro lepší orientaci v jejich nabídce spravovaných fondů připravili nové, v pořadí již druhé vydání CODYA Collection.
Celý článekRealitní fond Jet Industrial Lease vykázal zhodnocení přes 20 %

28.11.2022 | Články

Fond průmyslových nemovitostí Jet Industrial Lease vykázal v uplynulém fiskálním roce zhodnocení 20,21 %.
Celý článekACCOLADE: POLSKO BYLA A JE SPRÁVNÁ VOLBA!

28.11.2022 | Články

7 let, 26 parků, 1,5 milionu metrů čtverečních, dokončený největší projekt ve Štětíně, investováno přes miliardu EUR a další zhruba půl miliarda v plánu. Tento výčet výmluvně shrnuje dosavadní působení Accolade v jedné z nejrychleji se rozvíjejících ekonomik v Evropě. Aktivity v Polsku se v průběhu let zařadily mezi základní pilíře podnikání společnosti a svou pozici v páté nejlidnatější zemi Evropské unie nedávno opět naplno potvrdili dokončením jejich dosud největšího polského parku. Ten se nachází ve městě Štětín na severozápadě země, kde v roce 2015 vstoupili na polský trh a na brownfieldu tak začal vznikat jejich historicky první projekt v Polsku.
Celý článek


Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz