MOŽNOST VSTOUPIT DO PODFONDU CONSEQ VENTURE DEBT

Podfond Conseq Venture Debt se nadále těší zájmu investorů a nasbíral od svého vzniku v roce 2019 vlastní kapitál v hodnotě více než půl miliardy Kč, a to i přes počáteční zbrzdění sběru kapitálu způsobeného pandemií COVID-19. Tím však ambice fondu rozhodně nebyly naplněny a tuto v Česku unikátní investiční příležitost chceme nabídnout i dalším investorům.

Články

Podfond se stále soustředí na financování mladých rychle rostoucích firem se zaměřením na internetové podnikání, pro které je v době vysokých úrokových sazeb problematické sehnat financování od bank. Právě z těchto důvodů jsme v poslední době zaznamenali zvýšený zájem, jak na straně společností poptávajících financování ve formě Venture dluhu, tak i od investorů, kteří za první polovinu roku 2022 poslali do fondu přes 80 mil. Kč. I proto jsme umožnili investorům vstoupit do fondu v rámci mimořádného obchodního dne 30.06.2022. Ocenění fondu k 30.06.2022 bylo ovlivněno tržním přeceněním stávajícího portfolia úvěrů, které reagovalo na prudce rostoucí úrokové sazby v ČR a celkově zvýšené kreditní riziko v ekonomice. To však přináší unikátní příležitost pro nové investory vstoupit do fondu ještě v průběhu podzimu a využít aktuální situaci.

Další obchodní den je naplánován na 31.12.2022

Předpokládaná míra návratnosti jednotlivých projektů je okolo 20 % p.a. a v době dvouciferného růstu cen může být fond lákavým doplňkem portfolia tlumícím negativní vliv inflace.

Více v článku na odkazu: Conseq - Možnost vstoupit do podfondu Conseq Venture Debt

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz