FOND NOVA GREEN ENERGY POSTAVIL V CSABRENDEKU FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU ZA TÉMĚŘ 1 MILIARDU KORUN

Investiční společnost REDSIDE prostřednictvím svého fondu NOVA Green Energy úspěšně dokončila výstavbu své největší solární elektrárny v maďarském Csabrendeku s instalovaným výkonem 28,5 MWp, v celkové hodnotě dosahující téměř 1 miliardy korun.

Články Videa

Pro projekt byl vybrán pozemek, který není možné zemědělsky využít. Elektrárna tak vznikla na bývalém těžebním pozemku bauxitu, kde na ploše 53 hektarů, což rozlohou odpovídá 74 fotbalovým hřištím, je instalováno 62 140 fotovoltaických panelů, které ročně vyrobí 35 GWh zelené elektřiny. Množství vyrobené zelené elektřiny využije 10 000 domácností. Pro porovnání, na území České republiky se z pohledu výroby nachází jen jeden větší solární park, který je ve vlastnictví skupiny ČEZ.

Po pozitivní zkušenosti z roku 2019 s naší první maďarskou FVE Barcs s instalovaným výkonem 15 MWp se pro náš fond NOVA Green Energy jednalo o logický krok k rozvoji portfolia. Celkově po výstavbě a zprovoznění naší největší elektrárny Csabrendek hodnotíme tento vlajkový projekt vysoce pozitivně. Projekt, výstavba a financování dopadly podle představ. Kombinace zmíněného a dobrý osvit se podepsaly pod solidní výsledky této FVE“, komentuje úspěšné dokončení projektu fondový manažer Martin Dratva.

Celý článek a video na odkazu zde: Fond NOVA Green Energy postavil v Csabrendeku fotovoltaickou elektrárnu za téměř 1 miliardu korun | Redside (redsidefunds.com)

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz