FOND AMADEUS I. ZAKONČIL OBTÍŽNÝ ROK V KLADNÝCH ČÍSLECH, JEHO AKCIONÁŘI MOHOU MÍT KLIDNÉ SPANÍ

Čerstvé výsledky fondu potvrdily jeho zaměření na alternativní aktiva a úspěšnou diverzifikaci. Zatímco klasické mixy tradičních aktiv – akcií a dluhopisů 60/40 – ztrácely v roce 2022 i více jak 15 procent, třída A si připsala roční výnos 4,93 %, třída B pak 4,57 %.

Články

Ani poslední kalendářní čtvrtletí složitého roku 2022 nezaznamenaly akcie fondu ztrátu, když A třída dosáhla kladného výnosu 1,24 %, třída B pak 1,16 %.  Část investic navíc zatím není v portfoliu fondu k 31.12.2022 přeceněna a jejich vliv (věřme, že pozitivní) se tak projeví až ve výsledku za 1Q2023.

Aktivní práce s portfoliem a změny v něm během celého roku 2022, jež byly reakcí na aktuální tržní situaci,  by se měly výkonnostně projevit už v následujících kvartálech, kdy zakladatelé fondu očekávají výnos pro akcionáře obou tříd 6+ % p.a. Základem pro tento optimismus je složka dluhového financování (zápůjčky, dluhopisy, fondy s podobným zaměřením), která měla ke konci sledovaného období výnosy do splatnosti přesahující 10 % p.a.

Objem majetku pod správou činil na konci posledního čtvrtletí 2022 více jak 410 milionů korun. Nejbližší obchodní den je 31. březen.

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností a podléhá řádnému dozoru ze strany České národní banky.

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz