FOND AMADEUS I. DRŽÍ SVOJI VÝKONNOST I V TOMTO ČTVRTLETÍ – A TEDY DOSÁHL JIŽ DESÁTÉHO KVARTÁLU V ŘADĚ PO SOBĚ PLUSOVÝCH ČÍSEL

Třetí čtvrtletí fondu AMADEUS I. v roce 2022 výkonnostně téměř odpovídá předcházejícímu období, konkrétně AMADEUS I. v třídě B připsal +0,83 % a v třídě A dokonce +0,92 %. Tohoto kladného výnosu bylo dosaženo ve stále přetrvávajícím prostředí klesajících akciových i dluhopisových trhů a stálé nervozitě na globálních trzích a s celkovou letošní výkonností od začátku roku 3,65 % v třídě B a 4,26 % v třídě A AMADEUS ochránil klientům svěřené prostředky před ztrátou.

Články

V současné době portfolio AMADEA v reakci na tento zmiňovaný dynamický vývoj prochází aktivní „přestavbou“ s cílem zajistit zajímavý výnos v nadcházejících kvartálech. Fond se stále utvrzuje v tom, že je důležitá především široká diverzifikace napříč všemi aktivy, avšak aktuálně se zaměřil na upřednostnění tržně oceňovaných aktiv. Především tedy na akcie a dluhopisy, které letos stále prochází výraznou korekcí. Oproti tomu fond ustupuje ze svých pozic v nemovitostních fondech.

Objem majetku pod správou činil na konci 3. čtvrtletí téměř 390 milionů korun. Nejbližší obchodní den je 31. prosince.

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností a podléhá řádnému dozoru ze strany České národní banky.

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz