FOND AMADEUS HLÁSÍ KLADNÝ VÝNOS TŘETÍHO KVARTÁLU 2023, RŮSTOVÁ STORY TAK POKRAČUJE

Výkonnost podfondu AMADEUS I. i ve třetím čtvrtletí překonala metu 1 %, když jednotlivé třídy zaznamenaly +1,15 % a +1,05 % (třída A / B). Za posledních 12 měsíců činí zhodnocení obou tříd 5,00 % / 4,61 %. Na tříletém horizontu (min. doporučená délka držby investice) dosáhla výkonnost 5,73 % / 5,37 % p.

Články

Stejně jako v minulém čtvrtletí zaznamenaly kladnou výkonnost všechny hlavní třídy aktiv. Hlavním tahounem byla složka alternativ, kde mj. další velmi slušný kvartál zaznamenal fond J&T ARCH INVESTMENTS. Dále zde výkonnost významně podpořily fondy Consequ - Opportunity a eko-energetický. Korporátní dluhopisy a  zápůjčky i nadále spíše brzdí výkonnost, jelikož stále pokračuje nárůst výnosů (=pokles cen). Aktuální výnos do splatnosti v této části portfolia již přesáhl 11 % p.a. Negativní výkonnost u měnového zajištění v tabulce níže je dána přeceněním zajišťovacích kontraktů, celkově je však dopad měnového zajišťování i nadále kladný. Oslabení CZK (mající vliv na negativní přecenění kontraktů) totiž v korunovém vyjádření naopak pomáhá našim cizoměnovým investicím a tento efekt v celkovém součtu převažuje. 

 

Aktualizovaný graf složení portfolia dokresluje průběžné řízení fondových pozic a potvrzuje širokou diverzifikaci AMADEA. V příštích dvou kvartálech se ve výkonnosti budou projevovat pozice s menší frekvencí oceňování, očekáváme tedy spíše nadprůměrné výsledky.

Objem majetku pod správou činil na konci třetího čtvrtletí 2023 téměř  460 milionů korun. Nejbližší obchodní den je 31.prosinec.

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností a podléhá řádnému dozoru ze strany České národní banky.

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2024 FondyKvalifikovaně.cz