FOND ACCOLADE ZRYCHLIL VE DRUHÉM ČTVRTLETÍ RŮST! ZA CELÉ POLOLETÍ DOSÁHL ZHODNOCENÍ 5,45 %

Také druhý kvartál roku 2022 znamenal pro Accolade Industrial Fund úspěšné období, kdy do portfolia přibyly čtyři nové projekty a dosáhl korunového zhodnocení 4,23 %, což odpovídá očekávanému ročnímu výnosu mezi 7 a 10 %. Na výkonnosti fondu se pozitivně projevil růst cen nájmů. Ten umožnily mimo jiné také inflační doložky obsažené v nájemních smlouvách.

Články

Navzdory turbulentnímu prostředí na finančních trzích si tak fond Accolade letos udržuje stabilní výkonnost. Segment průmyslových nemovitostí má za sebou tři roky nebývalého růstu, kdy se jejich trhu nedotkly žádné výrazné negativní jevy. Aktuálně v sektoru působí dva proti sobě jdoucí trendy napříč celou Evropou. První z nich je očekáváný růst úrokových měr, proti němuž působí výrazný růst nájmů, což naopak může zvyšovat ceny realit.

Udržitelný přístup je efektivní a láká nájemce ze všech sektorů byznysu. To ostatně dokládá fakt, že celková pronajímatelná plocha přes 1,2 milionů m2 je v současnosti kromě 200 metrů čtverečních plně obsazena. Co nás ale těší ze všeho nejvíce? Že nám důvěřuje více než 2800 investorů, díky kterým máme možnost i nadále společně určovat směr evropského byznysu.

Článek na odkazu: Fond Accolade zrychlil ve druhém čtvrtletí růst! Za celé pololetí dosáhl zhodnocení 5,45 % - Aktuality | Accolade

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz