FOND ACCOLADE V POLSKU ÚSPĚŠNĚ REFINANCOVAL SVÉ PORTFOLIO PRŮMYSLOVÝCH NEMOVITOSTÍ ZA VÍCE NEŽ 129 MILIONŮ EUR

Accolade Industrial Fund získal od banky Helaba úvěr ve výši 129 milionů EUR (přibližně 3,1 miliardy CZK) na refinancování 5 prémiových průmyslových parků v Polsku. Fond tímto krokem zvýší ziskovost a profitabilitu. Refinancování se bude týkat parků Gorzów Wielkopolski, Szczecin West, Szczecin Kniewska, Częstochowa a Kielce.

Články

„Jde o druhé velké refinancování našeho polského portfolia. Doba a trh se z různých důvodů zásadně změnily, což představovalo pro mnoho aktérů velkou výzvu. Strategie fondu Accolade se však ukázala jako správná a my pokračujeme v budování dlouhodobých vztahů s předními evropskými bankami. Důvěra ze strany našeho nového partnera – banky Helaba – je pro nás potvrzením správného směřování. Jsme velmi rádi, že se nám tento projekt povedlo dovést ke zdárnému konci,“ řekl Tomáš Procházka, finanční ředitel Accolade.

Accolade Industrial Fund a banka Helaba Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale se dohodly na refinancování pěti parků v polských městech Gorzow Wielkopolski, Štětín, Čenstochová a Kielce. Nové financování v celkové hodnotě 129 milionů EUR na dobu 5 let je první transakcí mezi oběma subjekty. Pro fond znamená refinancování snížení nákladů spojených s financováním, snížení administrativní zátěže a zlepšení profilu splatnosti dluhu, což povede ke zvýšení ziskovosti portfolia v dalších letech.

Vzhledem k celkové makroekonomické situaci v Evropě a prostředí rostoucích úrokových sazeb, mají banky tendenci být velmi vybíravé. „Se společností Helaba spolupracujeme poprvé a těší nás, že nám od počátku důvěřovala a poskytla významnou částku na refinancování. Za tuto důvěru vděčíme našemu zkušenému týmu, který se stará o diverzifikované portfolio nemovitostí a o naše nájemce. Nový úvěr zlepšuje strukturu financování polského portfolia a umožňuje nám zaměřit se na další růst. Ve spolupráci pak pokračujeme i se všemi ostatními významnými bankami působícími v Polsku,“ uvedl Jakub Leszczynski, General Counsel Accolade v Polsku.

Celý článek zde: Fond Accolade v Polsku úspěšně refinancoval své portfolio průmyslových nemovitostí za více než 129 milionů eur - Aktuality | Accolade

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2024 FondyKvalifikovaně.cz