FOND ACCOLADE DOSÁHL V LETOŠNÍM PRVNÍM ČTVRTLETÍ ZHODNOCENÍ 1,92 %, KTERÉ ODPOVÍDÁ OČEKÁVANÉMU ROČNÍMU VÝNOSU

Za první tři měsíce letošního roku dosáhl Accolade Industrial Fund eurového zhodnocení 1,92 %, což odpovídá očekávanému ročnímu výnosu ve výši 7 %. Díky dlouhodobé strategii a smluvním doložkám se navíc fondu daří úspěšně zmírňovat současné inflační tlaky. Portfolio nemovitostí ve fondu se v prvním kvartále rozrostlo o další průmyslové haly a celková plocha pronajímatelných prostor tak překročila 1,2 milionu metrů čtverečních. Své prostředky do fondu vložilo již více než 2500 investorů.

Články

Přesto, že válečný konflikt na Ukrajině, zpomalující ekonomika a rostoucí ceny vstupů ovlivňují téměř jakékoliv podnikání, v oblasti průmyslových nemovitostí – lze i v této náročné době nalézt řadu pozitiv. Jednu z příležitostí představuje přesun dalších částí maloobchodu na internet, který i přes ochlazování určitých kategorií společností z oblasti e-commerce, generuje poptávku po nových logistických prostorách.

„Novou poptávku cítíme mimo jiné také například ve východním Polsku, a sice od ukrajinských společností z řad dodavatelů automobilových řetězců, kteří chtějí dále fungovat,“ řekl Milan Kratina, CEO Accolade. Pokračující silný zájem o logistické prostory dokládají i statistická data o jejich neobsazenosti, kdy se průměr v Evropě pohybuje kolem 3,5 %, v Česku je tento ukazatel ještě výrazně nižší.  

Accolade Industrial Fund nemá na Ukrajině ani v Rusku v současnosti žádné projekty, nájemce ani financující banky. Následné dopady dění na Ukrajině tak mohou být pouze nepřímé – například v podobě inflace. Fond nicméně funguje jako účinný nástroj boje proti inflačním tlakům v porovnání se standardními cennými papíry, jakými jsou dluhopisy či akcie. Zahrnuje totiž protiinflační složku, tedy indexaci nájemného, kdy všechny smlouvy s nájemci obsahují určitou formu inflačních doložek. Ty se budou postupně promítat do celkových příjmů fondu z nájmů. „Právě díky inflačním doložkám se daří minimálně z 80 % inflaci zmírňovat. Zároveň bych rád zmínil i to, že jelikož jsou všechny nájmy placeny v eurech, bavíme se vlastně o inflaci v eurozóně, která je nižší než ta v Česku,“ upřesnil Milan Kratina. 

Celý článek zde: Fond Accolade dosáhl v letošním prvním čtvrtletí zhodnocení 1,92 %, které odpovídá očekávanému ročnímu výnosu - Aktuality | Accolade

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz