EVERMORE CAPITAL MANAGEMENT A LIFTIA SPOUŠTĚJÍ UNIKÁTNÍ INVESTIČNÍ FOND FUNDAMENTIQ. SPOLEČNĚ CHTĚJÍ ROZHÝBAT ČESKÝ KAPITÁLOVÝ TRH.

LIFTIA společně s investičním fondem Evermore Capital Management a.s., SICAV spouští nový investiční fond na podporu českých a slovenských inovativních firem s potenciálem IPO na pražské burze.

Články

“Podfond zaměřený na privátní equity investice do firem v pre-IPO fázi je naším druhým investičním fondem. V rámci našeho prvního podfondu ARISTOCRAT se zaměřujeme na investice do akcií na západních kapitálových trzích.

 

Podfondem FUNDAMENTiQ reagujeme na poptávku našich investorů umožnit jim investovat také do tuzemských firem a podílet se na růstu hodnoty lokálních progresivních příběhů již od jejich raných začátků.” říká Tomáš Provazník, spoluzakladatel Evermore Capital.

 

LIFTIA a Evermore Capital svojí aktivitou reagují na rychle se rozvíjející trh START, jenž na pražské burze tvoří

alternativu k tradičním investičním nástrojům a platformám pro malé a střední podniky. Partneři chtějí pomoci většímu množství firem, aby dosáhly na tuto formu financování, a jejich zakladatelům poskytnout možnost dlouhodobě svůj podnik rozvíjet s jedinečnou podporou drobných i velkých akcionářů.

 

“V našem regionu - v Čechách a na Slovensku - potkáváme desítky úspěšných firem, které se chtějí vyhnout spolupráci s tradičními privátními investory či venture kapitálovými fondy. Takovým podnikům chceme nabídnout finanční kapitál na akceleraci růstu a rozvoje, ale zejména pomoc v obchodě a finančním řízení k tomu, aby mohly vyrůst a připravit se na IPO.” dodává k novému fondu Tomáš Morava, zakladatel LIFTIA.

 

LIFTIA a Evermore Capital svojí aktivitou reagují na rychle se rozvíjející trh START, jenž na pražské burze tvoří

alternativu k tradičním investičním nástrojům a platformám pro malé a střední podniky. Partneři chtějí pomoci většímu množství firem, aby dosáhly na tuto formu financování, a jejich zakladatelům poskytnout možnost dlouhodobě svůj podnik rozvíjet s jedinečnou podporou drobných i velkých akcionářů.

 

FUNDAMENTiQ společně s trhem START pražské burzy představuje na českém trhu unikátní příležitost pro zakladatele nadějných firem, ale také investory, kteří hledají alternativu k tradičním investičním nástrojům. V prvním investičním kole je cílem získat vyšší desítky až stovky milionů Kč. Nyní LIFTIA buduje a rozvíjí zásobník potenciálních investičních cílů a společně s Evermore Capital jedná s potenciálními investory. Podporu fondu již vyjádřili renomovaní tuzemští investoři z řad jednotlivců, podnikatelů i institucí.

 

“S myšlenkou privátního fondu zaměřeného na progresivní projekty se plně ztotožňujeme a vnímáme společné synergie, které při zapojení naší společnosti vzniknou. Jsme hrdí, že můžeme tuto aktivitu podpořit mj. jako partner pro právní služby zapojených projektů.” říká Jaroslav Havel, zakládající partner společnosti Havel & Partners.

 

“Je skvělé, že kolem trhu START kvasí ekosystém poradců i investorů, kteří mohou dobře sloužit novým emitentům a rozvoji celého trhu START. Pro úspěšné fungování jakéhokoliv trhu jsou aktivní investoři i poradci naprosto klíčovou součástí infrastruktury. Pevně věřím, že unikátní aktivita nového fondu zaměřeného na pre IPO fáze na pražskou burzu přiláká nové zajímavé firmy.” říká generální ředitel pražské burzy Petr Koblic.

 

2 | Tisková zpráva FUNDAMENTiQ | 22.3. 2023

 

FUNDAMENTiQ je otevřen novým firmám a stejně tak investorům, kteří se ztotožní s jeho strategií. Tomáš Morava a Tomáš Provazník upřesňují: “S investory nás pojí často velmi osobní vztah a naprostá důvěra, přesto naši úlohu bereme velmi vážně. S pokorou a pracovitostí nám vlastní budeme hodnotu fondu rozvíjet jak nejlépe umíme, a tím podporovat místní firmy a tuzemský kapitálový trh.” A Tomáš Morava dodává: “Po sérii úspěšných IPO, na nichž jsme se podíleli, se na nás obrací stále více firem i investorů s dotazy na možnosti financování a investic. Tuto poptávku chceme uspokojit, propojit a zhodnotit právě prostřednictvím nového fondu”.

 

Více o LIFTIA

 

LIFTIA s.r.o. je libereckou poradenskou společností se zaměřením na financování pro technologické, inovativní i

tradiční firmy. Je poradcem a analytikem pražské burzy pro trh START a její tým sdílí desítky let zkušeností z oblasti private equity, M&A, transakčního poradenství, crowdfundingu i bankovního financování. LIFTIA se snaží být nablízku zejména lokálním firmám, kterým pomáhá realizovat i překonávat jejich růstové ambice.

 

Kontakt:

 

Tomáš Morava, zakladatel LIFTIA

tel. +420 737 250 187

email: tomas.morava@liftia.cz

www.liftia.cz

 

Více o Evermore Capital

 

Evermore Capital Management a.s., SICAV je samosprávným fondem kvalifikovaných investorů, který v současné době spravuje fond ARISTOCRAT. Zakladateli fondu jsou Tomáš Provazník a Jan Zuska se zkušenostmi se správou portfolií z tuzemských i zahraničních privátních a investičních bank. Jejich záměrem je vybudovat rodinu investičních fondů, která bude pokrývat celý životní cyklus úspěšné firmy, od prvotního nápadu až po uvedení na burzu.

 

Kontakt:

Tomáš Provazník, spoluzakladatel Evermore Capital Management a.s., SICAV

tel: +420 774 440 456

email: provaznik@evermore.capital

www.evermore.capital

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz