EURO.CZ: OBNOVITELNÉ ZDROJE A AUTOMOTIVE K TOMU. ČESKÁ INVESTIČNÍ SKUPINA PORTIVA SE ROZROSTE O DVA NOVÉ FONDY, DOUFÁ V RŮST I EXPANZI

Tuzemská investiční skupina Portiva se rozroste o nové fondy orientované směrem k obnovitelné energii a digitálním technologiím automobilového průmyslu. Tímto krokem chce podpořit růst a expanzi jednotlivých divizí. Investorům nabídne cílový výnos v rozmezí 10 až 15 procent ročně. Pro nové fondy, jež se investorům otevřou ještě v říjnu, se skupina rozhodla v návaznosti na zkušenosti s fondem WATT & YIELD, který od svého založení v roce 2019 přinesl investorům celkové zhodnocení ve výši necelých 29 procent.

Články

Tuzemská investiční skupina Portiva představila nové dva fondy, jež se mají podílet na jejím růstu. Učinila tak po pozitivní zkušenosti s fondem WATT & YIELD, který funguje už od roku 2019 a zabývá se provozováním větrných a fotovoltaických elektráren a který od svého založení k poslednímu červnu letošního roku přinesl investorům celkové zhodnocení atakující 29 procent.

Nové dva přírůstky budou úzce spjaty se základními pilíři podnikání skupiny. První se zaměří na development obnovitelných zdrojů, přičemž kvalifikovaným investorům slibuje cílový výnos 12 až 14 procent ročně. Pod záštitou druhého fondu EAG Digital Automotive pak skupina hodlá budovat portfolio softwarových a IT firem, jež působí v oblasti automotive. Ten v závislosti na vybrané třídě akcií nabídne roční zhodnocení 10 až 15 procent.

Celý článek si přečtěte na webu euro.cz.

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2024 FondyKvalifikovaně.cz