DEVÁTÝ KLADNÝ KVARTÁL V ŘADĚ PRO AMADEA

A máme tady čerstvé výsledky AMADEA za druhý letošní kvartál. I v něm panovala na finančních trzích výrazně negativní nálada, navzdory které podfond AMADEUS I. zaznamenal kladnou výkonnost +0,91 % (třída A) resp. +0,82 % (třída B). Počet ziskových čtvrtletí v řadě se tímto protáhl již na devět a za celou, více než 3letou historii, zaznamenal fond pouze 1 čtvrtletí s minimální ztrátou (cca -0,5 %). Zhodnocení za posledních 12 měsíců činí 6,20 % (třída A) resp. 5,82 % (třída B).

Články

Relativní „brzdou“ výkonnosti byly dluhopisové a akciové pozice, kterým se ve zmiňovaném negativním tržním prostředí nedařilo. Naopak po krátké přestávce v minulém čtvrtletí v pozitivním příspěvku pokračovaly nemovitostní fondy. Stále se tak potvrzuje velký přínos široké diverzifikace portfolia.

Už na začátku druhého čtvrtletí začal AMADEUS navyšovat podíly dluhopisových nástrojů, neboť považuje tuto třídu aktiv společně s akciemi v současné době za atraktivnější než jiné.

Největší proběhlou změnou ve složení portfolia tak bylo částečné zainvestování volné hotovosti, nejvýrazněji narostlo zastoupení korporátních dluhopisů, u kterých lze vidět zajímavý potenciál do budoucna.

Objem majetku pod správou činil na konci čtvrtletí téměř 380 milionů korun. Nejbližší obchodní den je 30.září.

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností a podléhá řádnému dozoru ze strany České národní banky.

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2022 FondyKvalifikovaně.cz