VÝZKUM, VÝVOJ I VÝROBA TECHNIKY PRO ŽELEZNIČNÍ DOPRAVU. ACCOLADE DOKONČIL MILIARDOVOU INVESTICI DO HALY PRO FAIVELEY V BOCHUMI.

Investice do moderní a udržitelné průmyslové infrastruktury s přidanou hodnotou pro vývoj a výzkum v odvětví železniční dopravy. Přesně to splňuje dokončená investice skupiny Accolade v německé Bochumi. Do haly na klíč se nastěhoval mezinárodní výrobce a dodavatel techniky pro železniční dopravu Faiveley, který je součástí WabTec corporation. Projekt v celkové investici miliardy korun bude sloužit jako komplexní centrum pro výzkum, vývoj, výrobu i skladování výrobků se zaměřením na brzdové systémy.

Články

Projekt připravený na míru právě pro Faiveley vyrostl na místě nevyužitého brownfieldu po továrně automobilky Opel, ve které byla výroba ukončena v roce 2014. Komplex o celkové rozloze 20 000 m2 tvoří z 50 % výrobní, výzkumné a vývojové kapacity, z 25 % kancelářské prostory a z 25 % sklad.

„Investice v Bochumi je ukázkovým příkladem toho, jak by mělo vypadat budování infrastruktury pro podnikání v 21. století. Starému nevyužitému areálu jsme vdechli nový život, projekt jsme připravili na míru nájemci i lokalitě a v neposlední řadě bude prostor využit kromě výroby a skladování také pro výzkum a vývoj. Když se k tomu přidají i aspekty, které z našich hal dělají jedny z nejšetrnějších průmyslových staveb na světě, mohu s klidem říci, že jsme opět investovali do něčeho, co má přidanou hodnotu přesahující tradiční pohled na moderní haly a sklady,“ komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Accolade vstoupil do Německa v roce 2019 jako první český investor do moderních hal a stejně jako na ostatních trzích v České republice, Polsku, Slovensku a Španělsku se zaměřil na strategicky umístěné lokality, které mají potenciál stát se významnými centry podnikání pro celý evropský trh.

„Kromě skvělé polohy přímo v centru nejdůležitější průmyslové oblasti Porýní, kdy jsou Dortmund, Essen či Düsseldorf opravdu za rohem, mohou náš nájemce využít i 24hodinový provoz areálu. I díky přímému napojení na dálniční síť vedoucí do Nizozemí a dynamickému rozvoji okolních průmyslových center se pak z našeho areálu stává jeden z nejlépe situovaných v dané oblasti,“ dodal Kratina.

Více si přečtěte zde: https://accolade.eu/cs/aktuality/149/vyzkum-vyvoj-i-vyroba-techniky-pro-zeleznicni-dopravu-accolade-dokoncil-miliardovou-investici-do-haly-pro-faiveley-v-bochumi

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2021 FondyKvalifikovaně.cz