INVESTIČNÍ SPOLEČNOST AVANT MÁ NOVÉHO KLÍČOVÉHO INVESTORA, VĚTŠINOVÝ PODÍL ZÍSKALA FINANČNÍ SKUPINA RN SOLUTIONS, DO ČELA PŘEDSTAVENSTVA MÍŘÍ VLADIMÍR BEZDĚK.

Články

Do AVANT investiční společnost, a. s., která je největším správcem fondů kvalifikovaných investorů v Česku, vstoupil nový klíčový investor. Tím se stává finanční skupina RN Solutions, která od původního jediného majitele Pavla Doležala odkoupila investiční akcie fondu AVANT GROUP SICAV, a. s. Novým předsedou představenstva se stává zkušený finančník Vladimír Bezděk. Pavel Doležal ve společnosti zůstává na pozici předsedy dozorčí rady.

„AVANT se pod mým vedením stal klíčovým hráčem ve světě fondů kvalifikovaných investorů s tržním podílem na novém businessu čtyřicet procent. Již delší dobu jsem ovšem zvažoval vstup strategického partnera, který by společnosti dal nový impuls k dalšímu růstu. V případě RN Solutions se setkalo dobré načasování a správná nabídka. Zkušenosti Vladimíra Bezděka z top managementu významných finančních institucí nabídnou novou perspektivu a profesionální rozvoj,“ komentuje Pavel Doležal, který AVANT vedl a spoluvlastnil od roku 2010. V roce 2017 se stal jediným majitelem společnosti a k dnešnímu dni se mu povedlo ztrojnásobit portfolio spravovaných fondů a podfondů. Nyní se přesune na pozici předsedy dozorčí rady a bude dále rozvíjet vztahy s klíčovými klienty.

Předsedou představenstva investiční společnosti AVANT se stane Vladimír Bezděk. Ten v minulosti zastával vrcholné pozice ve finančních institucích, jmenovitě například funkci CEO Generali na Slovensku a později ČSOB Pojišťovny. Přes devět let působil také v České národní bance, mimo jiné jako poradce bankovní rady.

Více v článku zde: Investiční společnost AVANT má nového klíčového investora, většinový podíl získala finanční skupina RN Solutions, do čela představenstva míří Vladimír Bezděk | Avant (avantfunds.cz)

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2021 FondyKvalifikovaně.cz