CONSEQ VENTURE DEBT – HVĚZDA NA ORBITĚ?

Conseq Venture Debt v srpnu oslavil první výročí existence. Podařilo se mu nasbírat vlastní kapitál přes 300 mil. CZK a realizovat první investice. V druhém kvartálu letošního roku poskytl dluhové financování hvězdám domácí fintechové a e-commerce scény Twisto.cz a rohlik.cz. Investoři, kteří fondu hned v počátku projevili důvěru, v příštích kvartálech začnou sklízet první ovoce.

Články

První rok však nebyl vůbec jednoduchý. Fond reprezentuje novou třídu aktiv, která byla širšímu domácímu investičnímu publiku dosud neznámá. Postupně se jí však daří získávat přízeň investorů. V prvním pololetí nás všechny postihla virová krize, která se notně propsala do vývoje na finančních trzích a psychiky investorů. Fond v období největší nejistoty z opatrnosti utlumil akviziční apetit, což se promítlo do mírného zpoždění naplňování investiční strategie. Ale je lepší nechat peníze ležet chvilku ladem než je zainvestovat špatně a s nepřiměřeným rizikem.

Investiční team ani v tomto období však nezahálel a prosel několik desítek potenciálních investičních příležitostí. Zásobník nových investic se bude hodit v nadcházejícím období. Letní alespoň přechodná fáze oddychu totiž naznačuje, že digitální segment ekonomiky bude v prostředí všeobecného fyzického distancu nejhůře králem jednookým, možná dokonce i bystrozrakým, a poskytne dostatek zajímavých příležitostí.

Více zde: https://www.conseq.cz/consequence/zari-2020/conseq-venture-debt-%E2%80%93-hvezda-na-orbite

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2020 FondyKvalifikovaně.cz