AMADEUS I. SVÉ INVESTORY V PRVNÍM POLOLETÍ POTĚŠIL, PŘINESL JIM VÍCE NEŽ ČTYŘI PROCENTA

Fond AMADEUS I. započal třetí rok svého fungování doposud nejúspěšnějším čtvrtletím, a zdárně tak navázal na první letošní kvartál. Třída A zhodnotila o 2,55 % a třída B o 2,46 %. Dosavadní letošní výkonost (za první pololetí) je 4,16 % a 4,04 %. Průměrná roční výkonnost od založení fondu se díky tomuto výsledku dostala do cílového pásma 4-6 % p.a. v obou třídách. V případě třídy A činí výkonnost od založení 4,79 % p.a. a 4,36 % p.a. v případě třídy B.

Články

Portfolio fondu v rekordním druhém čtvrtletí výkonnostně těžilo z vysoké míry zainvestovanosti, podíl hotovosti byl v tomto období minimální. Většina pozic se vyvíjela v souladu s očekáváním a případná překvapení byla výhradně pozitivního charakteru. Jednoznačným tahounem výkonnosti fondu byla v tomto čtvrtletí nemovitostní složka, v čele s průmyslovými nemovitostmi, kdy došlo k přecenění nemovitostního portfolia jednoho z držených fondů. Dařilo se také dynamičtějším pozicím ve fondu, které těžily z pozitivního tržního sentimentu.

Fond i nadále cílí na roční výkonnost 4 až 6 % a dle aktuálních výsledků by měl i v letošním roce spolehlivě překonat inflaci. Jeho portfolio je široce diverzifikováno a tak ve druhém čtvrtletí nebylo rozšířeno o žádný nový titul. Investiční výbor věří stávajícím investicím, které postupně navyšuje, ale nevylučuje v dalších měsících jejich další rozšíření, v hledáčku jsou především další zajímavé fondy kvalifikovaných investorů na českém trhu.

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností a podléhá řádnému dozoru ze strany České národní banky.

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz


Dokumenty

2.Q AMADEUS I. 2021

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2021 FondyKvalifikovaně.cz