AMADEUS I. PORAZIL V LOŇSKÉM ROCE COVID I INFLACI, MAJETEK NAROSTL NA VÍCE JAK ČTVRT MILIARDY KORUN

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. zveřejnil kurzy svých akciových tříd ke 31.12.2020. Akcie fondu zakončily těžký rok s výnosem 3,56 % ve třídě A resp. 3,20 % ve třídě B a nadále tak dlouhodobě překonávají inflaci. Současně fond potvrdil nízkou kolísavost kurzů, k jejich poklesu došlo pouze v prvním čtvrtletí a na rozdíl třeba od akcií činil necelé jedno procento. Od založení v roce 2019 tak činí průměrný výnos fondu 3,76 % (A) resp. 3,28 % p.a. při odpovídající míře rizika.

Články

Fond i nadále cílí na roční výkonnost 4 až 6 %, zaostávání za svým cílem v uplynulém roce lze přičíst vyšší míře opatrnosti při výběru nových investic do portfolia a s tím související držení většího podílu hotovosti pro investiční příležitosti a také chybějícímu přecenění části fondů v portfoliu k 31.12.2020, které se projeví až v následujícím čtvrtletí. Do dalšího roku počítá fond s opatrností, i přesto se jeho portfolio podařilo vhodně doplnit mj. o fond z oblasti IT a kybernetické bezpečnosti, který dál rozšířil diverzifikaci portfolia.

 

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností.

 

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2021 FondyKvalifikovaně.cz