ACCOLADE INDUSTRIAL FUND: PRŮMYSLOVÉ NEMOVITOSTI JAKO ALTERNATIVNÍ INVESTICE

Meziroční zhodnocení aktiv jednoho z nejrychleji rostoucích fondů v rámci oboru průmyslových nemovitostí v Evropě, který nyní sdružuje téměř 1 000 kvalifikovaných investorů, se v korunové třídě vyšplhalo na 12,20 % a v eurové třídě na 9,20 %. Ke konci poloviny roku 2020 se ve Fondu Accolade nacházely prostory pro moderní podnikání o rozloze 850 789 m2 v celkové hodnotě téměř 622 milionů euro.

Články

Vzhledem k vývoji na trhu průmyslových nemovitostí by se i z čísel mohlo zdát, že právě tyto investice jsou vhodnou alternativou k tradičním investicím. A to i přesto, že se celý svět potýká s hospodářskými dopady zdravotnické krize posledních měsíců.

„Vývoj roku 2020 jasně ukázal klíčový význam moderních hal pro evropskou ekonomiku a její každodenní fungování. Možná poprvé v 21. století vidíme, že infrastruktura pro podnikání a skladování je velice potřebná a hraje klíčovou roli v zásobování nás všech. Po letech vzývání moderní výroby s vysokým podílem robotizace a výzkumných a vývojových aktivit tak mohla společnost docenit něco tak obyčejného a dříve nepopulárního, jako jsou sklady a kamionová doprava. Kromě kvalitní logistiky a skladování, objevilo statisíce nových zákazníků internetové nakupování, které se za poslední měsíce posunulo někde i o deset let dopředu. Tento vývoj halám nahrává. Bude se více skladovat, bude větší důraz na přítomnost ve středoevropském regionu v blízkosti klíčových trhů a mnoho výrobců z nyní dynamicky rostoucích odvětví bude potřebovat další prostory pro svůj byznys. Jasně se tak ukazuje, že dlouho přehlížené „škatule u silnic“ mohou být jednou z cest k fungující a především udržitelné budoucnosti evropského podnikání,“ komentuje situaci Milan Kratina, předseda představenstva Accolade Fund SICAV.

Více zde: https://www.conseq.cz/consequence/zari-2020/accolade-industrial-fund-prumyslove-nemovitosti-jako-alternativni-investice

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2020 FondyKvalifikovaně.cz